Jaunumi

Vingrojumi ilgsēdētāju mugurām

21.09.18.

Sēdošs darbs ir problēma. Bieži vien nevaram to ne ietekmēt, ne atrisināt. Lai vēl papildus nesarežģītu dzīvi, dusmojoties uz moderno dzīvesveidu, izveidojām nelielu vingrojumu komplektu ilgsēdētāju muguru “rehabilitācijai”, kura veikšanai nav nepieciešams nekas vairāk par:

 

● Apņemšanos vingrot

● Vingrošanas gumiju

● Durvīm

● Krēslu

 

Lasīt vairāk...

Manuālās terapijas semināru dalībnieku zināšanai

19.09.18.

Lai būtu iespēja laicīgi rēķināties ar turpmākiem manuālās terapijas semināru datumiem – tuvākā pārskatāmā nākotnē plānotie:

 

26.-29.10.2018. - Manuālās terapijas cikla 3. daļa (galvas locītavas, plecs, elkonis, plauksta), Heiko Dahl, Vācija

 

Lasīt vairāk...

Muguriņa bez kūkumiņa – bērnam un vecākam!

12.09.18.

Ilgās stundas skolas solā, grāmatām pilnā soma – aicināt aicina stiprināt mazā cilvēka muguru, lai ikdienas slodze to nebojātu. Piecu ORTO Klīnikas piedāvāto vingrojumu komplekts ir vienkāršs, bet vienlaikus to veikšanai nepieciešama vecāka vērība un klātbūtne. Arī mūsu – lielo cilvēku muguras būs visai pateicīgas, ja palutināsim un stiprināsim tās šādi! Un kur nu vēl psiholoģiskā nozīme, ja vingrosim kopā ar savu bērnu!

Lasīt vairāk...

Suminām fizioterapeitus – mūsējos un visus - Latvijā!

07.09.18.

Sestdien, 8. septembrī visā pasaulē atzīmē Fizikālās terapijas dienu. Ar pateicību un mīlestību suminām savus ORTO Klīnikas 31 fizioterapeitu un ar cieņu – visus Latvijas fizioterapeitus.

Pa īstam jūsu darbu mēdz novērtēt, kad tiešām ir slikti un jūs ar savu pacietību, zināšanām un sirsnīgo cilvēkmīlestību soli pa solim palīdzat izķepuroties.

Bet klīnikā mēs saprotam un ļoti novērtējam jūs un jūsu darbu - ikdienā.

Paldies Jums!

Lasīt vairāk...

Vitolda Jurkeviča portretintervija LR1

06.09.18.

Latvijas radio raidījumā Monopols, 5. septembrī viesojās Vitolds Jurekvičs ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds. Par darbu, draudzību, mūziku un sportu – sarunas atkārtojumu var noklausīties šeit:

Lasīt vairāk...

Sākas jauns mācību gads ORTO klīnikas “mācībnīcā”

31.08.18.

Pirmdien, 3. septembrī arī ORTO Klīnikā sāksies jauns mācību gads. Pieci mūsu ārsti lasīs lekcijas un vadīs praktiskas nodarbības abu Latvijas medicīnas augstskolu studentiem un rezidentiem. Klīnikas ārsti sagatavojuši jaunu mācību semināru ciklu profesionāļiem - ģimenes, sporta ārstiem, podologiem un fizioterapeitiem, ko rudenī un ziemā būs iespēja klausīties ORTO Klīnikā.

Lasīt vairāk...

Autobraucēju kaite – sāpes celī

27.08.18.

Vai ir gadījies stundu un ilgāk braucot pie auto stūres un neiztrūkstoši pareizā balansā turot kāju uz gāzes pedāļa, piedzīvot, ka rezultātā sāp labais celis un sekas liek sevi manīt vēl dažas dienas pēc? Automašīnas vadīšana ir viena no klasiskām nodarbēm, kurā sevi piesaka ceļa locītavas priekšējo sāpju sindroms.

Lasīt vairāk...

Vai nākamgad leksim atkal?

22.08.18.

Lai arī ir sajūta, ka vasara tūlīt aizies, mūsu vēlme pēc adrenalīna un asām sajūtām nez vai mazināsies. Nākot jaunam pavasarim un iesilstot upēm un ezeriem, atkal būs tie, kuri leks uz galvas ūdenī. Un diemžēl atkal būs tie, kuriem tā būs pēdējā kustība viņu dzīvē, vai pēdējā – pilnā kustība. Vai varbūt kaut kas būs mainījies?

Lasīt vairāk...

Kā dzīvot, kamēr gaidām smadzeņu mūžīgās jaunības zāles

17.08.18.

Lai arī joprojām tiek meklētas zāles, kas neļautu cilvēka smadzenēm novecot un pētījumi liecina, ka atklājums ir ļoti tuvu, pagaidām liela nozīme ir tam, ko mēs paši darām, lai mūža garumā saglabātu skaidru un asu prātu.

Konsultē dr. med. Zanda Priede ORTO Klīnikas neiroloģe, Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras docente

Lasīt vairāk...

CrossFit – labs vai slikts veselībai?

07.08.18.

Šovakar 7. augusta raidījumā “Bez Tabu” (no plkst 19.35 – 20.20) būs skatāms sižets par muskuļotu cilvēku iecienītiem - Crossfit treniņiem un to lietderību veselībai. CrossFit apvieno izturības treniņu, svarcelšanu un vingrojumus ar sava ķermeņa svaru.

Lasīt vairāk...