Kopā ar pasaules ekspertiem formulē pacientu izmeklēšanas kritērijus

Kopā ar starptautiskiem kolēģiem - Anna Mihailova (ORTO Klīnika) un Ineta Buliņa (P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca)

ORTO Klīnikas reimatoloģe dr. med. Anna Mihailova no 6. – 8. aprīlim Madridē piedalījās reimatoloģijas ekspertu forumā. Tikšanās mērķis bija izstrādāt kritērijus psoriātiskā artrīta ultrasonogrāfiskai novērošanai. Starptautiska reimatoloģijas ekspertu grupa 35 ārstu sastāvā pasaules reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative aicināta kopīgi formulēja kritērijus, pēc kuriem vadoties izmeklēt psoriātiskā artrīta pacientus.

Foruma ietvaros risinājās gan teorētiskā un debašu, gan praktiskā sadaļa. “Kritēriji, kurus foruma ietvaros slimības diagnosticēšanai, attīstības izvērtēšanai un novērošanai kopīgi ar kolēģiem formulējām , vēl tiks atkārtoti vairākkārt pārbaudīti. Šī procesa mērķis ir radīt palīdzošu principu kopumu, ko kolēģi visā pasaulē turpmāk varēs izmantot darbam ar psoriātiskā artrīta pacientiem,” par paveikto saka Anna Mihailova.

Pamatā forumā katru valsti pārstāvēja viens reimatolgs. Latviju - divas ārstes – Anna Mihailova (ORTO Klīnika) un Ineta Buliņa (P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca).

Reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative mudinājums ir pēc iespējas biežāk izmantot ultrasonogrāfiskus izmeklējumus reimatoloģijas pacientu izmeklēšanā – tā precīzāk izprotot slimības gaitu un ārstēšanas stratēģijas iespējas. Organizācija arī pauž pārliecību, ka kvalitatīvai aparatūrai un izmeklējuma metodē izglītotam reimatologam jābūt pieejamam visās reimatoloģijas nodaļās vai kabinetos.